Edukacinis užsiėmimas “Viduramžių Kernavės miestas” Kernavėje

Gegužės 17 d. 4-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis vykome į Kernavę.

Dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Nuo tyrimų iki rekonstrukcijos/viduramžių Kernavės miestas“. Išsiaiškinome, kaip buvo paieškomas, atrastas ir tiriamas viduramžių Kernavės miestas. Sužinojome, kaip nuo archeologų aptiktų radinių ir jų mokslinės analizės, pagal archeologinių tyrimų duomenis buvo atkurtas XIII-XIV a. viduramžių Kernavės miesto fragmentas ir sukurta muziejinė ekspozicija. Lankėmės viduramžių sodybų ekspozicijoje, pažinome miestiečių kasdienį gyvenimą ir jų amatus. Pabandėme ornamentuoti beržo tošį. Atskleidėme aprangos ir maisto gaminimo paslaptis.

Aplankėme Kernavės archeologijos ir istorijos muziejų. Čia laiko ratu keliavome po įspūdingą Kernavės istorinę praeitį. Svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai. Muziejuje susipažinome su paslapčių kupinais archeologiniais radiniais, sužinojome, kuo senovėje vertėsi  kernaviškiai.

Smagiai pasivaikščiojome, pasigrožėjome nuostabia Kernavės krašto panorama atsiveriančia nuo piliakalnių, pabėgiojome po juos.

Mokiniams ši ekskursija labai patiko, jie grįžo kupini ryžto ir toliau kuo dažniau keliauti po Lietuvą, kad geriau ją pažintų.

Biologijos mokytoja metodininkė Liucija Zagorenko