2021 m. sausio mėn.

Šv. Andriejaus arba Saulės grįžtuvių laukimo pradžia

Šv. Andriejaus diena minima naktį iš lapkričio 29-osios į lapkričio 30-ąją. Nuo seno tikima, kad ši naktis ypatinga. Niekas negalėtų pasakyti, kodėl būtent ji laikoma tinkamiausia ateities spėjimams – galbūt palankią atmosferą sukuria niūrūs, lietingi, ilgi lapkričio pabaigos vakarai…

Lapkričio 28 dieną mūsų mokykloje šeštos  – dešimtos  klasių mokiniams vyko popietė Šv. Andriejaus dienai paminėti. Prie renginio prisijungė ir pirmos – ketvirtos klasės moksleiviai. Renginį vedė matematikos mokytoja Anna Mackevic. Ji moksleiviams papasakojo apie Šv. Andriejaus dienos burtus, tradicijas. Vėliau mokiniai, vedėjos bei anglų kalbos mokytojos Dalios Vrublevskienės ir lietuvių kalbos mokytojos Jelenos Jasevičienės padedami, patys būrė. Populiariausias ir seniausias Šv. Andriejaus dienos burtas – vaško iš degančios žvakės lašinimas pro rakto ertmę į indą su vandeniu. Susidariusios vaško formos reiškė ir meilę, ir sėkmę, ir vestuves. Vėliau dalyviai dviejų širdelių pagalba išbūrė savo mylimojo (mylimosios) vardus. Dar vienas burtas – „Ateitis po keturiais puodeliais“. Mokiniai „sužinojo“ savo busimas profesijas bei suko „Fortūnos“ butelį. O kas norėjo sužinoti, ką gi jo laukia artimoje ateityje dešine ranka pro kairį kelį traukė saldainį su pranašyste.  Dar smagesnis burtas – batai, rikiuojami vieni po kitų, kol pasieks durų slenkstį: kuris padės savo batą ant slenksčio, tas pirmas ves arba pirmoji  ištekės.

Per renginį vyravo jauki, draugiška atmosfera, visi mokiniai noriai dalyvavo būrimuose ir magijos pilną vietą paliko su didelių maišu įspūdžių.

Matematikos mokytoja  Anna Mackevic

Kai kurie atsiliepimai po renginio:

• „Labai patiko. Ačiū“
  • „Labai patiko visi burtai.“
  • „Man patiko burtai apie profesiją, nes buvo labai įdomu.“
  • „Labiausiai patiko visi burtai.“
  • „Buvo labai linksma.“
  • „Renginys buvo geras. Viskas patiko.“
  • „Labai patiko, ypač burtai.“
  • „Buvo labai, labai įdomu ir „fajna“, bet mažiukai labai rėkė :D“
  • „Labai, labai patiko.“
  • „Labai sudomino vaikus. Informatyvu. Puiku!”