Edukacinis projektas “Gėlės – mūsų žemės puošmena“

Gėlių auginimas, priežiūra padeda suvokti daugelį gyvosios gamtos reiškinių, lavinamas pastabumas, mąstymas, skatinamas smalsumas, ugdomas atsakomybės jausmas.  Mūsų mokykloje nuo 2018 metų sausio iki gegužės mėnesio klasių vadovai organizavo projektą „Gėlės – mūsų žemės puošmena“, kurio tikslas buvo ugdyti vaikų ekologinį mąstymą per praktinę veiklą, sudarant palankias sąlygas įgyti naujų žinių apie gėles, jų reikšmę gamtai, žmogui, puoselėti vaikų dvasines, kūrybines galias, kurti grožį savo aplinkoje.

Šis projektas vyko 5 etapais:

I etapas – Rinkti ir pristatyti informaciją apie mėgstamiausias gėles.

II etapas – Gėlių sodinimas tyrinėjant augalo gyvenimo etapus (dygimą, augimą ir t.t.).

III etapas – Sekti pasakas apie gėles, siekiant tobulinti skaitymo, kalbėjimo įgūdžius.

IV etapas – Gėlių piešimas ant asfalto, siekiant suburti mokinius ir mokytojus kurti džiuginančią aplinką.

V etapas – Projekto apibendrinimas. Padėkos raštų įteikimas.

Projektas sudarė sąlygas sukurti ugdančią žaliąją aplinką, kurią stebint ir tyrinėjant vystėsi mokinių saviraiška. Vyko vaikų, mokytojų, tėvų tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas bei komandinis darbas. Augalų sodinimas, mokyklos aplinkos puoselėjimas subūrė mokinius ir mokytojus bendrai veiklai.

Tokių projektų pagalba mes leidžiame vaikams pažinti gamtos pasaulį ir mėgautis jo atradimais.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Olga Žukienė

Biologijos mokytojametodininkė Liucija Zagorenko