BUTRIMONIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS 20 – METŲ JUBILIEJUS

Butrimonių  pagrindinė mokykla paminėjo neeilinę savo istorijos sukaktį –  mokyklai sukako 20 metų  Šių metų birželio  6-ąją visi susirinko Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Čia Mišiomis prasidėjo iškilmingas mokyklos 20 –ties metų  jubiliejaus minėjimas.

Šventės tęsinys vyko  mokyklos aktų salėje. Skambant Vlado Bagdono dainai „Mano senai mokyklai” salėje prasidėjo šventė.

Šurmuliavo mokiniai,  mokytojai, svečiai. Buvę ir esami mokyklos mokytojai ir mokiniai, dalinosi prisiminimais apie svarbiausius mokyklos istorijos momentus, džiaugėsi dabartinių mokinių pasiekimais. Šventėje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos regioninių mokyklų skyriaus atstovai : Liudmila Petrauskienė, Jolita Kutkaitytė, dr. Mečislovas Griškevičius, tarę sveikinimo žodžius ir palinkėję ir toliau gyvuoti ir skleisti lietuvybę Rytų Lietuvos krašte , įteikė padėkos raštus pasirašytus  švietimo ir mokslo ministrės ir atminimo dovanėles labiausiai nusipelniusiems mūsų mokytojams: Olgai Žukienei, Liucijai Zagorenko, Janui Jurgelevič, Annai Mackevic, Vasilijui Suckel.  Įvertinta ir mokyklos direktorė, jai taip pat įteiktas padėkos raštas už nuoširdų ir kūrybingą vadybinį darbą.

S.Rapalionio gimnazijos direktorė Danuta Zuzo ir  Poškonių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Žybortienė linkėjo sėkmės mūsų mokyklos bendruomenės veiklai. Kalesninkų M. Rudzio  direktorė Renata Aukščionienė ir  Turgelių Aistuvos gimnazijos direktorė Aušra Voverienė  linkėjo žiedais žydėti, būti šaltiniu, gaivinančiu ištroškusį praeivį, būti į pasaulį vedančiu keliu, kuriuo pavargus nebaisu namo pareiti“…

Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius linkėjo bendruomenei tikros gyvenimo pilnatvės, daugybės įdomių atradimų ir prasmės paieškų mokyklos ateities kelyje. Pasveikinti mokyklos bendruomenės nepamiršo ir LR Seimo narė Aušra Papirtienė.  Sveikinime seimo narė rašė: „Patys kilniausi tikslai pasiekiami susitelkus kilniems žmonėms. Sveikinu Butrimonių pagrindinės mokyklos mokytojus, mokinius ir visą mokyklos bendruomenę dvidešimties metų jubiliejaus proga. Tegul šiandienos bendras džiaugsmas, tvirtas nusiteikimas geriems ir dideliems darbams Butrimonims ir Lietuvos labui lydi Jus visada. Dėkoju Jūsų mokyklai už pastangas mažų Lietuvos mokyklų labui ir lietuvybės išsaugojimui“. Taip pat šios gražios sukakties proga nepamiršo pasveikinti Šalčininkų savivaldybės mero pavaduotoja  Jadvyga Sinkevič. Savo sveikinime  linkėjo mokyklai: ,,Tobulėti ir visuomet išlikti žinių, įgūdžių, dvasinių vertybių ir doros šaltiniu. Lai kelias, kuriuo eisite dar ne vieną dešimtmetį ir kuriuo vesite savo mokinius, būna pats teisingiausias ir tiesiausias“. Dieveniškių ,,Ryto“  gimnazijos sveikinime linkėta pažinimo džiaugsmo, išminties ir noro kurti tobulėjančius, atvirus, kūrybingus bei laisvę mylinčius šalies piliečius. Šventėje taip pat dalyvavo buvusios mokytojos Rasa Danylaitė, Jūratė Surudienė ir  Daiva Januškienė.

Mokyklos direktorė Vilija Žutautienė  papasakojo mokyklos istoriją, prisiminė ir pagerbė į amžinybę  išėjusius kolegas, pasidžiaugė mokinių pasiekimais. Butrimonių pagrindinės  mokyklos istorija – ilga ir kupina įvykių.  1997 m. Vilniaus apskrities viršininko administracija įsteigė Butrimonių pradinę mokyklą. Pradėjo mokytis 7 mokiniai, kurių pirmoji mokytoja buvo Daiva Šakėnienė. 1997-1998 mokslo metais mokiniai mokėsi Butrimonių vidurinės mokyklos patalpose ( dabar  A. Krepštul gimnazija). Nuo 1998 metų rugsėjo pirmosios pradėta mokytis naujame pastate. 1999 metais mokykla tapo Butrimonių pagrindine mokykla. Mokykla tapo traukos centru ne tik mokiniams, bet ir jų tėveliams bei kitiems aplinkinių kaimų gyventojams. Čia lietuvių kalbos, kuri atkūrus Nepriklausomybę pradėjo sklisti ir šiame Rytų Lietuvos kampelyje, galėjo pasimokyti visi norintieji įsigyti valstybinės lietuvių kalbos kategoriją.

“Šiandien galime atsigręžti ir pažvelgti į jau nueitą kelią, į padarytus darbus, pasidžiaugti pasiekimais. Šis gražus jubiliejus byloja apie turtingą patirtį, brandą, reikšmę ir mokyklos reikalingumą mūsų bendruomenėje.  Manau, jog jubiliejaus šventimas yra reikalingas ne tam, kad būtų suskaičiuoti visi darbai ar pasigirta pasiekimais. Svarbiausia – galimybė vienas kitą apkabinti, šiltai paspausti ranką ir galbūt kai kam atleisti. Be to, jubiliejus yra mūsų pačių susitelkimas, dar viena galimybė mokytis dirbti komandoje, išmokimas valdyti ekstremalias situacijas, dar vienas iššūkis, suvienijęs kolektyvą“- kalbėjo mokyklos direktorė Vilija Žutautienė.

Mokyklos bendruomenės parengtas šventinė programa  ,,Mano mokykla…, tau šiandien 20 „ apžvelgė svarbiausius jos istorijos etapus. Šventės simboliu buvo pasirinktas senas nuotraukų albumas. Gražiai mokyklos mergaitės sušoko šokį ,,Saulele raudona“.  Patys mažiausieji ir šauniausieji sušoko nuotaikingą ir linksmą šokį ,,Šokame kartu“  . Dosnumas, meilė, susidomėjimas savo darbu, noras dalintis savo patirtimi, padėti kitiems- tai asmeninės savybės mokytojų, kurie dirbo ir dirba mūsų mokykloje, tad ikimokyklinės grupės auklėtiniai, kuriuos paruošė ikimokyklinės grupės auklėtoja Violeta Tarasevič, dėkojo visiems mokykloje dirbantiems mokytojams sušokdami jausmingą šokį  ,,Mano mokytoja“,.

Pradinių klasių mokiniai pasitelkę varpelius sveikino mokyklą sudainuodami dainą ,,Do, re mi, fa“ ir šokdami šokį ,,Džentelmenai“  .

Vyresniųjų klasių mokiniai linkėjo jaukumo , tvirtumo, ištvermingumo, mokyklai išlikti tokiai originaliai, gyvuoti dar ilgai ilgai, ir kad ją puoštų mokinių ir mokytojų šypsenos.

Koncertas praėjo greitai ir smagiai, jį vainikavo bendra daina ,,Pasakų šaly“.  Į salę buvo įvežtas didžiulis tortas, visi likome apstulbę nuo grožio, visuotinio džiaugsmo ir palengvėjimo – viskas pavyko puikiai… Po koncerto svečiai, mokytojai buvę mokiniai dar galėjo pabendrauti prie kavos puodelio,  kur dar kartą   dalintasi prisiminimais, mokyklos istorijos akimirkomis.

Direktorė Vilija Žutautienė